تاریخ: 1398/06/27
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
بررسی چالش‌های تولید و عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب
تاریخ:1398/04/16

در نشست مشترک مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز غرب مطرح شد

بررسی چالش‌های تولید و عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب

در نشست مشترک مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز غرب بررسی چالش های تولید و عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این نشست که با حضور مهندس سیدصالح هندی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، آقای عباس سلیمانی معاون مدیر در منابع انسانی و اکبر رحیمی رئیس امور حقوقی و قراردادهای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در کرمانشاه برگزار شد ، در خصوص چالش‌های تولید و عملیات این شرکت بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با اشاره به پتانسیل بالای این شرکت از حیث منابع انسانی در حوزه های مختلف کاری و نقشی که این شرکت به عنوان تولید کننده نفت و گاز دارد ، اظهار داشت : شركت بهره برداري نفت و گاز غرب توانسته با بهره گيري از توان و پتانسيل هاي داخلي و بهره مندي از مهندسان و متخصصان جوان خود اقدامات ارزنده اي در همه حوزه ها، خصوصا در حوزه هاي فني، عملياتي، منابع انساني، اقتصاد مقاومتي و همچنین در حوزه مسئولیت های اجتماعی از جمله كمك به زلزله زدگان و سیل زدگان غرب کشور را می توان نام برد. اين شركت به عنوان قطب توليد نفت در شركت نفت مناطق مركزي ايران و توليد گاز زمستاني در غرب كشور از اهميت بسزايي برخوردار است و رفع چالش هاي آن در همه حوزه ها باید در اولویت قرار گیرد.

مهندس ناصری پور با بیان حوادث و بحران های طبیعی چند سال اخیر در غرب کشور و تجارب کسب شده در این خصوص بر لزوم تدوین این توانمندی در قالب مدیریت بحران تاکید کرد و اظهار داشت : در چند سال اخیر شاهد حوادث طبیعی چون زلزله و سیل در غرب کشور بودیم . با توجه به تمرکز کاری این شرکت در این مناطق و همگامی و همسویی مجموعه مدیریت و کارکنان شرکت با آحاد مردم و مسئولین در فائق آمدن بر این بحران ها ، ضرورت تدوین و مستندسازی این تجارب در قالب کتابچه هایی با عنوان" مدیریت بحران" با محوريت HSE وزارت نفت و ساير شركت ها بیشتر از پیش احساس می شود.

وی با تقدیر از حمایت‌های مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی نفت ایران به خصوص مدیریت اکتشاف برای حمایت‌ و رهنمود‌های آنان در پروژه های انجام گرفته شركت از سنوات قبل تاكنون در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب ابراز امیدواری کرد این روند همچنان تداوم یابد.

بر اساس این گزارش در این نشست مهندس هندی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت و هيات همراه با تقدير از اقدامات انجام گرفته در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در همه زمینه ها اعم از فنی، عملیاتی و زیر ساختی به خصوص در مديريت بحران های دو سال اخیر در غرب کشور (سیل و زلزله) و به حداقل رساندن آسيب هاي جانی و مالی گفت: تلاش همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در زمینه های ذکر شده قابل تقدیر است و این نشان از دانش، تجربه و تخصص مدیران، روسا و کارکنان آن دارد .

مهندس هندی ، نگرش مثبت مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی نفت ایران را عامل غلبه بر چالش ها و مشکلات در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب دانست و تصریح کرد : وجود روحیه مثبت ، تعامل گرا ، حس همکاری و تعلق سازمانی به صنعت نفت باعث شده تا بر چالش هایی همچون شرایط بسیار بد و سخت اقلیمی، پراکندگی حوزه فعالیت شرکت ، واقع شدن میدانهای آن در نواحی مرزی و جنگی کشور و وجود H2S بسیار بالا فائق آیند. انشالله با تداوم این نگرش شاهد توسعه و پیشرفت بیشتر شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب باشیم.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©