تاریخ: 1398/06/27
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
اولویت نخست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توسعه و اجرای طرحهای ملی است
تاریخ:1398/04/19

مهندس حاتمی اظهار داشت :

اولویت نخست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توسعه و اجرای طرحهای ملی است

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نشست مشترک مدیران این شرکت و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) بر اهمیت توسعه و اجرای طرحهای ملی تاکید کرد.

مهندس رامین حاتمی در نشست مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) با اشاره به زمینه مشترک همکاری در اجرای طرح ملی ساخت کارخانه NGL3100 و تامین خوراک پایدار آن توسط شرکت نفت مناطق مرکز ایران ، اظهار داشت : میزان گاز برای تامین خوراک پایدار کارخانه NGL3100 در مجموع روزانه 206 میلیون فوت مکعب یا معادل پنج میلیون و 800 هزار متر مکعب است. که میزان 120 میلیون فوت مکعب آن توسط ایستگاه تقویت فشار دهلران ، 21 میلیون فوت مکعب از ورودی پایدار ، 20میلیون فوت مکعب از ایستگاه تقویت فشار پایدار غرب و 45 میلیون فوت مکعب در روز از طریق ایستگاه تقویت فشار چشمه خوش ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس حاتمی درباره مبادی تامین گاز مورد نیاز NGL3100، خاطرنشان کرد : یکی از مبادی تامین گاز مورد نیاز ، ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران است که برای فشار افزایی گازهای همراه از میدانهای دهلران و دانان به میزان 120 میلیون فوت مکعب از میزان دو بار به 132 بار طراحی می شود . سرمایه گذار آن صندوق های بازنشستگی نفت و پیمانکار اجرایی شرکت اویک و مدت زمان اجرای آن 23 ماه است. همچنین خطوط لوله ارتباطی 16 اینچ به طول 58 کیلومتر ، مخزن میعان گیر و تاسیسات ورودی به ایستگاه NGL3100 و ایستگاه تقویت فشار دهلران در حال انجام و بسته های فنی آن تهیه شده است.

وی افزود : جمع آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان نفتی چشمه خوش با هدف جمع آوري گازهاي همراه نفت و فشارافزايي جهت تامين خوراك NGL3100 به ميزان 45 ميليون فوت مكعب در روز گاز ترش و 58 ميليون فوت مكعب در روز گاز شيرين جهت تزريق گاز در ميدان نفتي چشمه خوش و احداث ایستگاه تقویت فشار چشمه خوش برای گازهای همراه پایدار غرب با هدف جمع آوري و فشار افزايي گاز هاي همراه نفت توليدي از ميدان پايدار غرب آسماري جهت تزريق 20 ميليون فوت مكعب در روز در ميدان نفتي چشمه خوش از دیگر پروژه های تعریف شده است.

مهندس حاتمی درباره مراحل اجرایی کار اظهار داشت : مذاکرات قرار دادی با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) و یک سرمایه گذار دیگر، یافته است . اسناد فنی ، پیشنهاد فنی و مالی ، نهایی سازی و به هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به منظور اخذ مصوبه ارائه شده است.

بر اساس این گزارش ، دکترغلامرضا منوچهری مدیر عامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) در این نشست مشترک ، با بیان اینکه برآیند همکاری شرکت های کارفرما و پیمانکار ، شکوفایی و توسعه کشور را به دنبال دارد ، اظهار داشت : همه ما به عنوان شرکتهای کارفرما و پیمانکار یک هدف مشترک داریم که همانا توسعه اقتصادی ، شکوفایی کشور و انجام طرحهای ملی است.در این رابطه ، همه بایستی تسهیل کننده امور باشیم تا روند اجرای کار شتاب بیشتری داشته باشد.

وی افزود: با توجه به ماهیت و طبیعت این قبیل کارها که دارای تنوع و کثرت امور از جمله تنوع مالی ، جغرافیایی ، پیمانکاری ، نوع ارز ، وندورها و طراحی ها بسیار متنوع و پیچیده هستند و در صورت عدم رسیدن به وحدت و تعامل ، امکان نقصان در اجرای این کار وجود دارد و زیان آن متوجه سرمایه گذار و صنعت نفت و متعاقب آن منافع ملی خواهد بود. با اعتمادسازی ، تعامل ، فداکاری ، تفویض اختیارات در موارد مورد نیاز ، ساده کردن مسیر کارها و کاهش لایه های کاری ،پیچیدگی فرآیندها کاهش و سرعت اجرای طرح افزایش می یابد .

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©