تاریخ: 1398/08/01
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
تحقق تولید ١٠٠ درصدی گاز در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق طی سال گذشته
تاریخ:1398/05/20

تحقق تولید ١٠٠ درصدی گاز در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق طی سال گذشته

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در جمع خبرنگاران از تولید روزانه ٦٢ میلیون مترمکعب گاز در این شرکت خبر داد و افزود: این میزان تولید گاز معادل تولید ٣٥٠ تا ٤٠٠ هزار بشکه نفت در روز است.

مهندس ابوالحسن محمدی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با حضور در منطقه عملیاتی خانگیران و در جمع خبرنگاران در رابطه با تولید این شرکت در سال گذشته اظهار داشت : سال گذشته ۱۰۰ درصد تولید گاز انجام شده و از ابتدای امسال نیز تاکنون ۱۰۳ درصد تولید گاز داشتیم و توانستیم سه درصد بیشتر از برنامه گاز تولید کنیم.

محمدی با تاکید بر اینکه در مصرف گاز باید مصرف بهینه و صرفه‌جویی را رعایت کنیم، گفت: با تلاش همکارانم در سال گذشته در 6 استانی که گازشان از سرخس تأمین می‌شود ، یک روز هم قطعی گاز نداشتیم و در زمستان سال جاری نیز با تمهیدات در نظر گرفته شده مشکل تولید گاز نداریم، همچنین به‌زودی دو حلقه چاه دیگر در سرویس قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به ذخیره‌سازی گاز در مخزن ذخیره‌سازی شوریجه، عنوان کرد: در 8 ماهه اول سال گاز تولید می‌شود و آنچه مازاد تولید است در این مخزن ذخیره می‌شود، همین مخزن ذخیره‌سازی،از قطعی گاز شش استان جلوگیری می نماید.

85 درصد از قطعات مورد استفاده این شرکت تولید داخل است

وی با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: 85 درصد از قطعاتی که در این شرکت استفاده می‌شود در داخل کشور تولید می‌شود و تحریم‌ها نتوانسته خللی در کار مهندسان و کارکنان ما ایجاد کند.

محمدی افزود: تحریم‌ها ممکن است کار را برای ما سخت کرده باشد اما نوآوری‌های ما را بیشتر کرده و باعث تقویت روحیه خودباوری در کارکنان این شرکت شده است.

وی بیان کرد: قطعات را مهندسان ما تعمیر می‌کنند و هیچ پرداخت معوقی به پیمانکاران نداریم.

محمدی خاطرنشان کرد: این شرکت در شهرک‌های صنعتی با ایجاد نمایشگاه دائمی, قطعات مهم و مورد نیاز را در آنجا به پیمانکاران داخلی ارائه نموده تا با بررسی آن‌ها بتوانند این قطعات را برای ما بسازند.

به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی پایبند هستیم

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در این شرکت، تاکید کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق برای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود را مقید می‌داند و در این زمینه کمیته‌ای را ایجاد کردیم و به‌تازگی نیز در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، شش مدرسه و یک سالن اجتماعات با اعتبار بالغ بر 20 میلیارد تومان در شهر سرخس احداث می‌شود و در اختیار شهروندان سرخسی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در سیل اخیر نیز ماشین آلات این شرکت برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان سرخس راهی مناطق سیل‌زده شد و به‌مردم روستا‌های سیل‌زده امدادرسانی شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره برداشت از میدان گازی مشترک گنبدلی، اظهار کرد: استراتژی برداشت از میدان گازی مشترک گنبدلی برداشت و تولید حداکثری است و از ابتدای تولید از این میدان گازی حداکثر توان تولید را به‌کار گرفتیم.

میدان گازی افشار

محمدی درباره میدان گازی افشار نیز یادآور شد: مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با توجه به مطالعات قبلی اعلام داشته که بررسی ها در خصوص این میدان ادامه دارد و در صورت اتمام عملیات اکتشاف این میدان در حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار گرفته و مسئولیت بهره برداری از آن به شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق واگذار می شود.

مدیرعامل شرکت بهر‌ه‌برداری نفت و گاز شرق به اجرای تعمیرات اساسی در این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: تعمیرات اساسی این شرکت از 30 مرداد تا سوم شهریور ماه انجام می‌شود.

وی درباره استفاده از نیروهای بومی در این شرکت گفت: اکثر نیروهای این شرکت بومی هستند و نگهداشت نیروی غیربومی بسیار سخت و هزینه زیادی در بر دارد.

محمدی ضمن اشاره به تلاش شرکت بهره برداری نفت وگاز شرق در جهت توانمندسازی پیمانکاران بومی افزود: همیشه از حضور پیمانکاران بومی در مراحل مختلف و در پیمانهای مختلف استقبال کرده ایم و تلاش می کنیم تا زمینه حضور بیشتر و بهتر پیمانکاران بومی در این شرکت فراهم گردد.

وی در خصوص جذب نیروهای بومی با تاکید بر تلاش و اهتمام شرکت در استفاده و بهره مندی از نیروهای بومی، جوان و نخبه سرخسی اظهار داشت: علاوه بر مدرک تحصیلی برای جذب نیروهای بومی، نیاز است تا دوره‌های مهارتی توسط فنی حرفه‌ای سرخس برگزار شود تا نیروهای بومی آموزش ببینند و ما بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©