تاریخ: 1398/06/27
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
تعداد ۵۲۱ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز در زاگرس جنوبی ساخته و تعمیر شد
تاریخ:1398/05/23

در سال رونق تولید

تعداد ۵۲۱ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز در زاگرس جنوبی ساخته و تعمیر شد

 

از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۵۲۱ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز توسط شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ساخته و یا تعمیر شده است.

مهندس سید محمود میرباقری مدیر عملیات این شرکت درباره مشارکت بخش خصوصی در ساخت و تعمیر این اقلام اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۴۹۹ قطعه از اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز با مشارکت و حمایت این شرکت، توسط شرکت های توانمند داخلی ساخته و ۲۲ قلم کالا نیز تعمیر شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، وی با اشاره به شناسایی شرکت های توانمند داخلی و ضرورت حمایت از آنها در پیشبرد طرحهای ملی و با توجه به اهمیت تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید، خاطرنشان کرد : با توجه به ضرورت و اهمیت توانمندسازی و لزوم شناسایی و حمایت از شرکت‎های داخلی ، اداره مهندسی تعمیرات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال‎های گذشته با تشکیل کارگروه های فنی، تخصصی در حوزه های برق، مکانیک و ابزار دقیق، ضمن انجام فاز مطالعاتی پروژه‎های ساخت و یا تعمیر تجهیزات مورد نیاز، تلاش زیادی در جهت بومی سازی تجهیزات صنعت نفت داشته است.

مهندس میرباقری، تعمیر یک دستگاه VGV Controller، سه عدد کارت تغذیه الکترونیکی و ساخت پیچ و مهره کوپلینگ توربین زیمنس SGT ۴۰۰ که یکی از توربین های پیشرفته صنعت نفت و گاز است را از جمله فعالیت های تعمیراتی انجام گرفته توسط زاگرس جنوبی در سال جاری عنوان کرد.همچنین تعمیر انواع شیرآلات، الکتروموتور، پمپ‎های هیدرولیکی، ترانسفورماتور و ساخت انواع اورینگ، واشر، رینگ، چرخ‎دنده، دستگاه های برش و ... از دیگر اقلامی تعمیری و یا ساخته شده توسط این شرکت می توان نام برد.

وی، اظهار داشت: فاز مطالعاتی ساخت و یا تعمیر تجهیزات توسط تیم‎های متخصص این شرکت که تجربه سالها کار در تاسیسات نفتی را دارند، انجام می شود.

بر اساس این گزارش ، مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی رویه و فرایند اجرای کار در حوزه ساخت و تعمیر قطعات در این شرکت را بر مبنای دو رویکرد مهندسی معکوس و مهندسی منفی دانست و تصریح کرد : شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در زمینه ساخت و یا تعمیر تجهزات مورد نیاز صنعت نفت، دو رویکرد مهندسی معکوس و مهندسی منفی(تجهیزاتی که با هدف وابستگی دائم مشتری توسط سازندگان خارجی با کیفیت پایین ساخته می شود) در زمینه ساخت تجهیزات تکنولوژی پیچیده (هایتک ) صنعت نفت را با اولویت دو شاخص زمان و میزان هزینه تمام شده، دنبال می کند.

این گزارش می افزاید ، شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، از شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و از جمله شرکت های تولید کننده نفت و گاز کشور است که پنج منطقه عملیاتی آغار و دالان، پارسیان، سروستان و سعادت‎آباد، نار و کنگان و سرخون و گشوری جنوبی را در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©