تاریخ: 1397/11/03
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
  • در حال بروزرسانی
چاه شماره 12 گنبدلی در مدار تولید قرار گرفت.
تاریخ:1396/10/24

چاه شماره 12 گنبدلی در مدار تولید قرار گرفت.

با حضور مدیر فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق چاه شماره 12 گنبدلی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی، چاه شماره 12 گنبدلی با حضور مهندس سلطانی،  مدیر فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق راه اندازی و در مدار تولید قرار گرفت.

مهندس سلطانی در رابطه با اقدامات انجام گرفته روی این چاه، گفت: با توجه به گزارش ارائه شده  از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در سال 1393 مبنی بر اینکه مخزن شوریجه دی در میدان گنبدلی بصورت غیر همگن و دارای بخشهای جدا از هم می باشد و نیز محدوده بین چاه های 1 و 2 گنبدلی به عنوان قسمتی که دارای شرایط خوب مخزنی است، حفاری چاه توصیفی– تحدیدی شماره 12 گنبدلی در بخش مرکزی این میدان و به منظور ارزیابی پتانسیل هیدروکروری لایه های شوریجه بی و دی در اولویت برنامه های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار گرفت.

مدیر فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق تصریح کرد: حفاری چاه شماره 12 گنبدلی از تاریخ 95/09/17 آغاز و با توجه به عدم دریافت نتایج مطلوب در لایه شوریجه بی، این چاه در لایه شوریجه دی تکمیل و در تاریخ 95/12/12 عملیات حفاری با ترخیص دکل به انجام رسید. نتایج مطلوب عملیات جریان دهی و آزمایش شاخص بهره دهی این چاه حاکی از این بود که این چاه در مقایسه با دیگر چاههای میدان گنبدلی از فشار بالاتری برخوردار است و شرایط بهتری دارد. لذا پروژه تهیه کالا و نصب تسهیلات سرچاهی و خطوط لوله جریانی چاه توسط امور اجرایی  پروژه های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تیرماه سال جاری آغاز و پس از انجام کار و ارائه گواهی بهره برداری، عملیات راه اندازی توسط کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق انجام و در تاریخ 96/10/17 چاه با دبی تقریبا 0/2 میلیون متر مکعب در روز در مدار تولید قرار گرفت .

لازم به ذکر است که توان تولید این چاه در حال حاضر حدود 0/45 میلیون متر مکعب در روز است که با توجه به برنامه تولید و تامین گاز مورد نیاز برای خوراک واحد نمزدایی گنبدلی این میزان قابل تامین خواهد بود.

 

 

 

 

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©