تاریخ: 1398/03/03
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
رویکردهای علمی و تجربه‎های بین‎المللی در زمینه مدیریت پسماند تشریح می‎شود
تاریخ:1397/09/12

مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران:
رویکردهای علمی و تجربه‎های بین‎المللی در زمینه مدیریت پسماند تشریح می‎شود


مدیر بهداشت،‌ ایمنی و محیط‌زیست شرکت ملی نفت ایران، با بیان اینکه در چند سال اخیر ابلاغیه‌های متعددی در حوزه الزامات HSE تهیه شده است، گفت: امیدواریم با دستاوردی که در این دوره ها خواهیم داشت، بتوانیم همکاران محیط‌زیست را با رویکرد علمی با فناوری های جدید و تجربه ای که در سطح بین المللی در زمینه مدیریت پسماند وجود دارد آشنا کنیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مانی عبداله‌زاده راد، مدیر بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست شرکت ملی نفت ایران، در حاشیه دوره آموزشی مدیریت پسماند که امروز (12 آذر ماه) برگزار شد، با اشاره به رویکرد مدیریتی به الزامات HSE گفت: در چند سال گذشته، تأکید به این الزامات از سوی مقام عالی وزارت نفت تا مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گویای اهمیت این مسائل است.


وی به بحث‌های زیست‌محیطی به ویژه مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت: حتی در خارج از مجموعه وزارت نفت، در دستگاه‌های متولی و نظارتی و بحث‌های کلان مدیریتی کشور به این مسائل توجه ویژه‌ای شده است.

عبداله‌زاده به ابلاغیه‌های چند سال گذشته در حوزه پسماند اشاره کرد و گفت: این ابلاغیه‌ها در بخش‌های اجرایی، مدیریتی و نظارتی ارائه شده‌اند و اجرای این پروژه در واقع جامه عمل پوشاندن به این ابلاغیه‌ها است.

وی از پروژه طراحی و ساخت مجتمع پسماند در منطقه اقتصادی انرژی پارس یاد کرد و گفت: این پروژه یکی از موارد مهمی است که با مشارکت شرکت خارجی در حال اجرای آن هستیم و امید داریم هرچه سریع‌تر با مصوباتی که تهیه شده و با حمایت سازمان منطقه ویژه و مدیریت ارشد سازمان شاهد پیشرفت در توسعه آن باشیم.

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست شرکت ملی نفت ایران، خروجی پروژه مدیریت پسماند را مهم ارزیابی کرد و گفت: کدگذاری، شناسایی، طبقه‌بندی، حمل و مدیریت پسماند در مکان‌های تعریف شده می‌تواند نقش گسترده‌ای در مدیریت پسماند شرکت ملی نفت ایران داشته باشد.

وی انتخاب پایلوت‌های این طرح را هدفمند دانست و گفت: بر اساس نوع پسماند و چرخه فرایندی آن‌ها در شرکت ملی نفت این پایلوت‌ها انتخاب شده است و بر این اساس امیدواریم با دستاوردی که خواهیم داشت، بتوانیم همکاران محیط‌زیست در حوزه پسماند را با رویکرد علمی با فناوری های جدید و تجربه ای که در سطح بین المللی وجود دارد آشنا کنیم.

 

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©