تاریخ: 1399/03/14
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
شرکت های حوزه نفت و گاز باید در حد توان به رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و محیطی مردم منطقه بپردازند
تاریخ:1397/10/11

دکتر طالبیان:

شرکت های حوزه نفت و گاز  باید در حد توان به رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و محیطی مردم منطقه بپردازند

دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، در جلسه شورای مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق ضمن بیان اهمیت و جایگاه موضوع مسئولیت های اجتماعی در مناطق عملیاتی اظهار داشت: شرکت های حوزه نفت و گاز  باید در حد توان به رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و محیطی مردم منطقه بپردازند.

به گزارش روابط عمومی جلسه شورای مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با حضور دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، مهندس سید ابوالحسن محمدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، دکتر نامی جامعه شناس و پژوهشگر اجتماعی و جمعی از مدیران و روسای این شرکت در ستاد مرکزی مشهد مقدس برگزار شد.

مهندس محمدی در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به میهمانان گزارشی از آخرین وضعیت تولید و همچنین بیان اهمیت و موقعیت شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در تامین به موقع گاز مورد نیاز پالایشگاه شهید هاشمی نژاد  و نیز نقش بسزای آن در تامین انرژی شش استان کشور اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق اظهار داشت: شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ضمن تولید و بهره برداری از مخازن خانگیران و گنبدلی، با تزریق، ذخیره سازی و بازتولید از مخزن شوریجه D باعث شده که در فصول سرد سال و پیک مصرف گاز، ضریب اطمینان بیشتری ایجاد شده و مشکلی در تامین گاز شمال  و شرق  کشور نداشته باشیم.

سید ابوالحسن محمدی، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با بیان جایگاه مسئولیت اجتماعی در شرکت شرق آن را یک باور سازمانی دانست.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق گفت: خوشبختانه این شرکت در بخش مسئولیت اجتماعی همیشه فعال بوده و اقداماتی خوبی از قبیل استفاده از پتانسیل های منطقه و پیمانکاران بومی، اشتغال زایی و استفاده از نیروهای بومی، کمک به احداث و دو بانده نمودن جاده اصلی مشهد – سرخس و ... انجام شده است.

سید ابوالحسن محمدی با بیان برخی سختی های کار در منطقه گازی خانگیران از قبیل بدی آب و هوا، خطرات گاز ترش، امکانات و مزایای کم و ...، مشکلات موجود در جذب و نگهداری نیروی انسانی متخصص در این شرکت را عنوان نمود.

 

در ادامه دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، ضمن بیان اهمیت و جایگاه موضوع مسئولیت های اجتماعی در مناطق عملیاتی اظهار داشت: شرکت های حوزه نفت و گاز  باید در حد توان به رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و محیطی مردم منطقه بپردازند.

دکتر طالبیان اهم فعالیت های شرکت ها را در راستای تعهد و ایفای مسئولیت های اجتماعی به حوزهای کارکنان و خانواده ها، توسعه پایدار شهرها و روستاهای پیرامون مناطق عملیاتی و همچنین مسائل مربوط به محیط زیست مربوط دانست.

مشاور اجتماعی  وزیر نفت افزود: خوشبختانه با تاکید وزیر محترم نفت در بخش مسئولیت های اجتماعی، مقرر گردیده است علاوه بر تعیین مشاور در ستاد وزرات و شرکت های اصلی در سطح شرکت های عملیاتی نیز در حوزه مسئولیت های اجتماعی شورای هماهنگی (CSR) ایجاد شود که می تواند تاثیر مثبتی بر پیشرفت، کار و جامعه پیرامونی داشته باشد.

دکتر نامی جامعه شناس و پژوهشگر اجتماعی نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه مسئولیت اجتماعی، بخشی از چالش های موجود در این بخش را عنوان نمود.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©