تاریخ: 1399/03/14
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
وضعیت مناطق عملیاتی نفتی در حادثه سیل اخیر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت
تاریخ:1398/01/23

با حضور مدیران شرکت ملی نفت ایران

وضعیت مناطق عملیاتی نفتی در حادثه سیل اخیر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت

هیاتی مرکب از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران به همراه مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکتهای تابعه از منطقه عملیاتی سرکان مالکوه در حوزه شهرستان پلدختر بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان روند پیشرفت کارها و شیوه های صیانت از نیروهای انسانی و تاسیسات در مقابله با سیل های اخیر پرداختند.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این بازدید ، آقایان مهندس فرخ علیخانی معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران ، مهندس عبدالله زاده راد رئیس HSE شرکت ملی نفت ایران با همراهی مهندس رامین حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مدير برنامه ريزي، رئيس HSE شركت نفت مناطق مركزي ايران ، مدیران عامل شرکتهای بهره برداری نفت و گاز غرب و زاگرس جنوبی و ساير مديران و روساي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب حضور داشتند و ضمن بررسی مجموعه فعالیت های صورت گرفته توسط شرکت نفت مناطق مرکزی ایران جهت آمادگی مقابله با بحرانهای طبیعی و سیلاب های اخیر از زحمات همکاران ستادی و عملیاتی طی این مدت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

مهندس رامین حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با تمهيدات انديشيده شده در جهت مواجهه و مقابله با بلايا و سوانح طبیعی به خصوص سیلاب های اخیر به منظور صیانت از نیروهای انسانی و تاسیسات این شرکت در غرب کشور از دو ماه پایانی سال گذشته تا کنون اظهار داشت : با توجه به اهمیت تولید پایدار که ارتباط مستقیمی با ایمن سازی تاسیسات و خطوط لوله دارد ، با برگزاری نشست هاي متعدد فنی و بررسی پروژه ها بر اقدامات پیشگیرانه تاکید شد.

 

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در ارتباط با سیل های امسال اظهار داشت : با توجه به وقوع سیلاب های اخیر در بیشتر استانهای کشور به خصوص غرب کشور که تاسیسات اين شرکت در آن واقع است، با رصد کردن شرایط و تغييرات جوی طی ماههای اخیر، مجموعه مدیریت این شرکت اقدامات پيشگيرانه جهت مقابله با بحرانها را در دستور كار خود قرار داد. در این راستا طی روزهای پنجم و ششم فروردین ماه سال جاري، ستاد بحران در ستاد تهران و به صورت ویدئوکنفرانس با شرکتهای تابعه برگزار شد تا پیشنهادات و راهکارهای مقابله با حوادث احتمالي، بررسی و شیوه های مقابله با آن در نظر گرفته شود. مدیران ستادی و عملیاتی نیز با شناسایی نقاط حادثه خیز و بحراني نسبت به تهیه گزارش عملیاتی و میدانی پرداختند و اقدماتي از قبیل ایجاد خاکریزهای مناسب در محیط تاسیسات، گشایش برخی از مسیرهای آبرفتی، آماده باش نیروهای حاضر در منطقه و فراخوان آن دسته از همکاراني كه در استراحت به سر مي بردند، کاهش مرخصی ها، آمادگی ماشین آلات و ادوات ، استقرار آنها در مناطق مورد نياز و تامین کالاهای ضروری مورد نیاز مناطق در این رابطه صورت گرفت.

 

مهندس حاتمی تاکید کرد: خوشبختانه هیچگونه حادثه و صدمات جاني برای نیروی انسانی رخ نداده است و خساراتی که بر اثر سیل به برخی از جاده ها ي دسترسي به محل تاسيسات ، مسیرهای مواصلاتی و پلها رخ داده از پیامدهای غيرقابل اجتناب سیل بود که با فروکش کردن سيلاب، بازسازی آنها آغاز خواهد شد.

 

مدير عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران ، فعاليت هاي صورت گرفته توسط اين شركت جهت رفاه حال هموطنان ساكن مجاور تاسيسات نفتي سركان را شامل ايجاد راه مواصلاتي به طول حدود 14 كيلومتر از نقاط صعب العبور در مدت زمان 72 ساعت ، كمك جهت برقراري شبكه برق روستاههاي همجوار ، توزيع اقلام غذايي بين مردم منطقه ، شروع ايجاد راه ارتباطي يكي از روستاههاي مجوار به طول حدود پنج كيلومتر ، بررسي جهت ايجاد پل موقت بر روي رودخانه جهت ارتباط مردم و ارائه خدمات پزشكي توسط پزشك منطقه عملياتي به مردم روستاههاي مجاور دانست.

بر اساس این گزارش، مهندس علیخانی معاون امور تولید شركت ملي نفت ايران با تقدير از اقدامات انجام گرفته در مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب براي مديريت بحران و به حداقل رساندن آسيب هاي سيل اخير اظهار داشت: بازگشايي راه مواصلاتي منطقه عملياتي سركان از طريق مسير LBV1 در كمتر از 72 ساعت و آغاز عمليات بازگشايي مسير دوم دسترسي به اين منطقه از طريق (وره زرد) خود گواه بر اين مهم است. بازگشايي راههاي مواصلاتي روستاهاي اطراف و جاده دسترسي آنها از اولويت هاي كاري شركت نفت به شمار مي رود.

 

این گزارش می افزاید ، طي اين بازديد علاوه بر بررسي وضعيت مسيرها و جاده هاي دسترسي به چاهها و راههاي مواصلاتي آنها و همچنين جاده هاي دسترسي روستاييان اطراف، مواردي نظير افتادگي ساپورت هاي مناطق عملياتي در چشمه خوش و سركان، شكستگي سيل بند هاي موجود در مناطق، تخريب پل ها و در نهايت تعمير، مرمت و بازسازي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر شد با هماهنگي اداره راه و شهرسازي، فرمانداري و دهيار اين منطقه و پشتيباني لجستيكي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب راههاي مواصلاتي اين منطقه و روستاههاي اطراف در كمترين زمان ممكن بازگشايي و توليد از اين منطقه آغاز شود. این هیات همچنين در جریان وضعيت كلي منطقه و پلهاي پران پرويز، كيان آباد و جلگه خلج قرار گرفتند و با روستاييان ساكن در اين منطقه ديدار نمودند.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©