تاریخ: 1398/06/27
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
فعالیت های فرهنگی یکی از اولویت های مهم در حوزه مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت است
تاریخ:1398/03/14

مهندس محمدی:

فعالیت های فرهنگی یکی از اولویت های مهم در حوزه مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت است

به گزارش روابط عمومی، مهندس محمدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در محفل انس با قرآن در جمع مدیران و مسئولین شهرستان سرخس گفت: فعالیت های فرهنگی و قرآنی یکی از اولویت های مهم صنعت نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با اشاره به اهمیت توجه به مسائل و مشکلات منطقه اظهار داشت: کمک به سیل زدگان، برگزاری مراسم فرهنگی و توجه ویژه به بهبود معیشت کارکنان بومی برخی از اقدامات انجام شده در این خصوص است.

در ادامه این مراسم سیداحسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان، سرخس، بخش های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در برگزاری مراسم معنوی محفل انس با قرآن، از دیدگاه ها و اعتقادات مهندس محمدی در خصوص مسائل فرهنگی و توجه به مشکلات منطقه ابراز خرسندی کرد.

وی افزود: امروز ضرورت کار دینی و فرهنگی بسیار زیاد است. حضور فرزندان در محافل دینی و قرآنی می تواند در کاهش جرم و تخلف در جامعه بسیار موثر باشد. افزایش آمار اتفاقات سوء اخلاقی نتیجه دوری و غفلت از قرآن و مبانی دینی است.

بر مبنای این گزارش حمید علیزاده دادستان شهرستان سرخس نیز با تقدیر و تشکر از کلیه برگزار کنندگان این مراسم خواستار استمرار و گسترش محافل انس با قرآن شد. وی با اشاره به آمار وقوع جرم، یکی از علت های اصلی این شرایط را کم توجهی به قرآن و منزوی شدن قرآن دانست و بیان کرد: توجه به مسائل فرهنگی و سرمایه گذاری و برنامه ریزی در خصوص آموزش مفاهیم قرآن کریم  یکی از راه های اصلی پیشگری از وقوع جرم است.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین بختیاری امام جمعه شهرستان سرخس با بیان حدیثی از رسول اکرم (ص) اهمیت و جایگاه قرآن در زندگی را تشریح کرد و عنوان کرد: برگزاری محافل انس با قرآن بسیار لازم است. در یک جامعه قرآنی جرائم و مشکلات کم می شود. نتیجه فاصله از قرآن نزدیک شدن به تاریکی و ظلمت است.

 شایان ذکر محفل انس با قرآن در مسجد امام رضا (ع) شهرستان سرخس و با حضور قاریان و حافظان بین المللی و کشوری و نیز اجرای برنامه های مختلف قرآنی و به همت مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در ماه مبارک رمضان  برگزار شد.

 

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©