تاریخ: 1398/06/27
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
تنها تولیدکننده گاز در شمال و شمال شرق کشور
تاریخ:1394-10-10

 

شرکت بهره برداری نفت وگاز شرق یکی از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که مسئولیت تولید، تفکیک اولیه، انتقال و تزریق گاز  را در شمال شرق کشور بر عهده دارد.
      حوزه فعالیت این شرکت در حال حاضر استان خراسان رضوی و ستاد مرکزی آن در مشهد مقدس قرار دارد. تولید گاز و میعانات گازی از میدان خانگیران ( مخازن مزدوران، شوریجه B و D ) و میدان مشترک مرزی گنبدلی در شهرستان سرخس، از مهمترین فعالیتهای شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق می باشد.
      شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق دارای قریب به 8 درصد ذخایر گازی کل کشور و 17 درصد ذخایر گازی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران می باشد. گاز توليدي اين شركت پس از تصفیه در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد به استانهاي خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، گلستان، مازندران ( پس از تامين خوراك پتروشيمي خراسان و سوخت نيروگاه نكا ) و بخشي از استان سمنان ارسال می شود.  اين شركت با تامين گاز مصرفي اين استان ها نقش مهمی در راستاي شكوفائي اقتصاد كشور دارد.

 

خط مشی

ارتقاء كيفي و كمي محصولات و حمايت از پژوهش ، تحقيقات و فن آوري همراه با مديريت مناسب عوامل موثر بر تغيير

استفاده بهينه از منابع در دسترس با رويكرد پكپارچه سازي سرمايه ، صرفه جويي در مصرف انرژي و كاهش ضايعات به منظور حفظ سرمايه هاي ملي و توسعه پايدار 

حفظ و توسعه فضاي سبز همراه با ايجاد محيط كاري ايمن و سالم از طريق حذف و يا كاهش پيامدهاي زيست محيطي و عوامل زيان آور محيط كار

ارتقاي دانش و توانمندي هاي سازمان ، افزايش دانش و مهارت و خلاقيت نيروي انساني و جلب مشاركت همگاني

مشاركت و تعامل سازنده با توليد كنندگان و پيمانكاران و ساير ذينفعان .  

 

 مخازن  گازی شركت بهره برداري نفت و گاز شرق

الف . مخزن ترش مزدوران

ب . مخزن شوريجه B

ج . مخزن شوريجه D

د . مخزن گنبدلي

ه . مخزن مشترك گنبدلي با كشور تركمنستان

 

 

East Oil & Gas Production Company Copyright 2016 ©